Ośrodek szkolenia kierowców AS - GdańskOśrodek szkolenia kierowców AS - GdańskOśrodek szkolenia kierowców AS - Gdańsk
+48 575 100 539
15:00 - 18:00
Gdańsk

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły nauki jazdy?

  • Home
  • Blog
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły nauki jazdy?
samochód szkoły nauki jazdy

Zdobycie uprawnień do prowadzenia samochodu osobowego albo dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, a także busa mieszczącego do 9 osób wraz z kierowcą to zarówno ogromne ułatwienie codziennego funkcjonowania, jak i sposób na zyskanie kompetencji dających możliwości znalezienia lepszej pracy. By móc zacząć samodzielnie jeździć autem trzeba jednak zdać egzamin teoretyczny i praktyczny, a wcześniej ukończyć kurs. Będzie on potrzebny nie tylko do zaznajomienia się z obowiązującymi przepisami i techniką kierowania autem, ale także do nabrania odpowiednich nawyków. Mając na uwadze zarówno swoje szanse podczas sprawdzania posiadanych kompetencji w WORD-zie, jak i bezpieczeństwo podczas samodzielnego korzystania z pojazdu należy szczególnie starannie wybierać szkołę jazdy. W Gdańsku warto zastanowić się nad propozycjami Ośrodka Szkolenia Kierowców OSK-AS. Przekonaj się, dlaczego będzie to istotne i sprawdź, czym kierować się przy wyborze kursu.

Dlaczego wybór dobrej szkoły jazdy ma znaczenie?

Nauka jazdy samochodem kojarzy się często wyłącznie z uczeniem się przepisów oraz jazdą na placu manewrowym i uczeniem się, w jaki sposób pokonywać trasy wybierane podczas egzaminów w okolicznym WORD-zie. Takie podejście może pomóc w zdaniu egzaminu, jednak nie przygotuje właściwie do samodzielnego kierowania pojazdem. Choć tzw. zdawalność ma naturalnie duże znaczenie dla każdego kandydata na kierowcę, warto pamiętać, że już od pierwszych chwil spędzonych „za kółkiem” wyrabiamy sobie przyszłe nawyki i sposoby reagowania na sytuację na drodze. Bardzo istotne będzie więc zadbanie o to, by pozwalały ona na bezpieczne poruszanie się w normalnym ruchu. Szczególne znaczenie ma też zyskanie zdolności do przewidywania rozwoju sytuacji i możliwych konsekwencji swoich działań, a także poznanie własnych ograniczeń oraz nauka poprawnego przeciwdziałania zagrożeniom. Kompetencje tego rodzaju można jednak uzyskać tylko wówczas, jeżeli poziom szkolenia w wybranym ośrodku będzie wysoki.

Czym kierować się przy wyborze szkoły nauki jazdy?

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru szkoły nauki jazdy powinien być przede wszystkim poziom zdawalności egzaminu, jednak konieczne będzie też zwrócenie uwagi na inne, równie istotne kwestie. Wśród nich szczególnie ważne będzie doświadczenie zatrudnianych instruktorów oraz ich zdolności do efektywnego przekazywania wiedzy teoretycznej i uczenia kandydatów na kierowców właściwych zachowań na drodze, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na jakość kształcenia. Znaczenie ma również odpowiednie podejście do kursantów i dostosowywanie metod kształcenia do możliwości konkretnej osoby. Liczy się ponadto zaplecze, jakim dysponuje dana szkoła. Należy tu zwrócić uwagę na posiadanie odpowiedniej liczby pojazdów, prawidłowo przygotowany plac manewrowy czy sale wykładowe.